آمار
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

به نام قادر علی کل شئ

سلام

امروزه استفاده از روش های تحقیق کیفی در کنار روش های تحقیق کمی در میان پژوهشگران و محققان با استقبال زیادی روبرو شده است. یکی از معایب پژوهش های کیفی، وقت گیر و پر هزینه بودن آن ها به دلیل وجود حجم زیادی از داده ها است. لذا از اواسط دهه ی هشتاد میلادی کاربرد رایانه در تحلیل داده های کیفی به عنوان یک امر اجتناب ناپذیر مورد توجه جدی قرار گرفته است. برای این منظور نرم افزارهای متعددی روانه ی بازار شده اند

که یکی از این ها نرم افزار NVivo هست. 


اولین نسخه ی این نرم افزار سال 1981 تحت عنوان  NUD IST  معرفی شد. که در طی سی سال قابلیت های آن توسعه ی روزافزونی داشته، به نحوی که هم اکنون نسخه ی 10 آن در اختیار است. 

این نرم افزار قابلیت تحلیل داده های متنی، صوتی، تصویری را دارا بوده  و امکان بهره گیری از آن در کلیه ی راهبردهای روش تحقیق کیفی، اعم از نظریه پردازی داده بنیاد، تحلیل محتوا و ... وجود دارد.

من در اینجا شما محقق و پژوهشگر گرامی را با کتاب راهنمای این نرم افزار به زبان فارسی به تالیف اساتید بزرگوار، آقایان دکتر غلامحسین رضایت و دکتر سید صمد بهشتی، آشنا می کنم.

شما می توانید برای تهیه این کتاب با اینجانب تماس بگیرید.


در صورت هر گونه سوال و یا مشکلی می توانید با شماره 0.9.1.2.8.4.8.1.3.3.7 تماس بگیرید. یا از طریق شماره 0.9.1.9.4.9.4.7.3.0.4 تلگرام، سوال و یا مشکل خود را مطرح نمایید.


منبع:  http://hallolmasael.parsiblog.com   (حل المسائل)

مطالب مرتبط:

انجام کار کِیفی با نرم افزار NVivo

اطلاعیه جدید کارگاه آموزشی گراندد تئوری و کارگاه آموزشی NVivo

گزارش کارگاه آموزشی نرم افزار NVivo 10 به همراه تصاویر

مکان های توزیع کتاب تحلیل داده های کیفی با نرم افزار NVivo 10

کارگاه آموزشی نرم افزار تحلیل داده های کیفی (NVivo) (برگزار شد)

دانلود نسخه ی 10 نرم افزار تحلیل داده های کیفی (NVivo)

دانلود نرم افزار تحلیل داده های کیفی (NVivo)


 

 
تاریخ : سه شنبه 94/2/22 | 4:43 عصر | نویسنده : پروفسور بالتازار | نظر

  • قالب وبلاگ
  • قالب وبلاگ